هايل هيتلر

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 اخبار.

۱. يه خبر قشنگ و غم انگيز. زن و شوهر مسنی که در يک بيمارستان با هم بستری بودن. عليرغم ميلشون و درخواست بچه‌هاشون توسط بيمارستان از هم جدا شدن و زن بيچاره که به يک بيمارستان جديد فرستاده شده بود فوت شد. (منبع)

۲. شهردار لندن بخاطر اينکه از يک خبرنگار يهودی پرسيده بود «شما قبلا نگهبان کمپ نازی‌ها نبودی؟» توسط کميته انظباتی شهرداری برای يک ماه از کار برکنار شد؟ (منبع). منا بگو فکر ميکردم فقط ادارات خودمون کميته انظباتی دارن!

=========================================

برای دوستانی که ميخوان روی ياهو برای خودشون يک کانال موزيک بسازن:

اول برين اينجا. بعد وسطای صفحه لينک create my station که زيرش يک دکمه نارنجی costomize هست را بزنين. اين ميبردتون توی يک صفحه که username , passwrod ياهوتون را وارد کنين و بعدش ديگه راحته ازتون ميپرسه چه ژانری از موزيک دوست دارين و چند گروه که دوست دارين را بگين و از اون به بعد ديگه خود سيستم شروع ميکنه ياد بگيره. در ضمن فقط موزيک نيست. شو هم هست. اگه علاقه مندين شو را بدون login کردن هم ميتونين ببينين. برين اينجا و ويدئو مورد نظرتون را search کنين و تماشا کنين. کيفيتش را هم ميتونين انتخاب کنين. ويدئو Question از System of a Down را توصيه ميکنم. اينهاش (اوليه ليست) اگه کار کرد خبرم کنين که بازم ويدئو معرفی کنم.

============================================

 

۱. وقتی عقل نباشه جون به عذابه. حالا یک نازی شده قهرمان روزنامه کیهان (بخونین). دشمنه دشمن همیشه دوست نیست! تازه شنیدم دیوید اروینگ از مسلمونها هم تقاضای کمک مالی کرده. خوش به سعادتمون... این مشکلات وقتی پیش میاد که اصول یادمون میره و گیر دعواهای کوچولومون میوفتیم.

وقتی بجای نشون داده چهره زشت نژاد پرستی نازی که حالا هم داره دوباره توی اروپا تکرار میشه رئیس مملکتمون (نماینده هوش بشری) سعی میکنه عدد کشته شده ها را زیر سوال ببره (که این هیچ نقشی توی زشتی اتفاقاتی که افتاده نداره) نتیجش این میشه که یک نژاد پرست نازی میشه قهرمان بسیجیان روزنامه کیهان. بهتر نيست از انگليسی ها و امريکايی ها بپرسيم چرا ینقدر دیر وارد جنگ جهانی شدن؟ چرا تا وقتی وارد جنگ نشده بودن که اونم بخاطر منافع دیگه بود نسل کشی را محکوم نکردن. البته ميتونيم مثل نابغه بپرسيم 6 میلیون یهودی کشتن یا 3 میلیون...به قول فرنگی ها that is a new low

 

2.  من به موزیک معتادم. سلیقه ام هم همه چیز خورد میکنه. از محمداصفهانی تا دیوید کوهن. از متالیکا تا کلاسیک. البته بعضی  ها را بیشتر دوست دارم. مدتیه این اعتیاد من پا به مرحله خطرناک گذاشته. مشکلم هم دوست بد نیست ذغاله خوبه.

نمیدونم چی شد که با این جعبه جادو آشنا شدم. منظورم یاهو موزیکه. روی یاهو میتونی بری یک رادیو موزیک متناسب با سلیقه ات طراحی کنی. بعد اون شروع میکنه مطابق سلیقت برات پخش کنه و تو هم به هر آهنگ نمره میدی.  کم کم یاهو یاد میگیره که چه جور آهنگایی را بیشتر دوست داری و برات آهنگایی که تا حالا نشنیدی  ولی احتمالا دوست داری را انتخاب میکنه و پخش میکنه. هرچه بیشتر نمره بدی سیستم هوشمندتر میشه و آهنگ های مرتبط تری برات انتخاب میکنه. از همه مهمتراینکه نسخه کانادایی این سیستم تبلیغات هم نداره. نتیجه این شده که من از صبح تا شب پای کامپیوتر همینطور که دارم به کارام میرسم به موزیک هم گوش میکنم. و چه موزیکایی! دیگه سیستم رسیده به مرحله نبوغ و 90 درصد آهنگایی که انتخاب میکنه آش کارمه. در ضمن چون خودم انتخاب نمیکنم آهنگ بعدی چی باشه یه لذت خاصی داره. انگار یه کسی که خیلی برات تره خورد میکنه رفته گشته یه آهنگ که مطمئنه تو خوشت میاد برات انتخاب کرده. توی این مدت کلی آهنگ قشنگ به لیست آهنگام اضافه شده... خلاصه امان از ذغال خوب. کسی راه حلی برای ترک کردن سراغ نداره؟ اگر اینترنتتون 56 کیلوبیت هم باشه میتونین یاهو موزیک را با کیفیت پایینش (که کاملا قابل قبوله) استفاده کنین ولی از من توصیه نکنین...

3.فرصت ندارم تا چند روز ديگه موضوع دفعه قبل را ادامه بدم.  ولی ميتونيم به بحثمون توی کامنت دونی ادامه بديم. سعی ميکنم جمعه يا شنبه ادامه مطلب را بنويسم.

/ 56 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شکاک

سبل عزیز، در عین حال که کاملا درک می کنم که از چی داری صحبت می کنی و می خوای به چه نکته ای اشاره کنی، باید بگم که با نظرت چندان موافق نیستم. آنچه که طبیعت به انسان ها یاد می ده بسیار قانع کننده و محکمه و هیچ شکی بهش نمی شه وارد کرد، مثالهاش هم زیاده: آتش می سوزاند، آب تشنگی را بر طرف می کند و اگه به روابط انسانی برسیم مثال هایی مثل «دروغگویی زشته» و «دزدی کار بدیست» وجود داره. تحقیق کردن در مورد این که چیزی رو طبیعت به ما یاد داده یا نه هم خیلی ساده است. تمام آموخته های طبیعی به راحتی توسط امکاناتی که در اختیار انسان گذاشته شده، مثل حواس و عقل عمومی قابل تایید هستند. اگه مواردی وجود داره که این جوری نیست به نظر من طبیعت براش جوابی نداده و درست نیست که بگیم طبیعت اشتباه به ما یاد می ده. مثلا چرا فکر می کنی که طبیعت به ما ممکنه یاد بده که دنیا چند تا خالق داره؟ چنین چیزی آموخته طبیعت نیست. فقط می شه گفت که طبیعت سکوت کرده نه این اشتباه یاد داده.

بیندیش

شکاک عزيز قبلا اعتراضت اين بود که مدل من با دين نميخونه. ميگفتی قرآن يه چيزی گفته و من دارم حرف خودم را ميزنم. حالا ميگی که من يک مدلی از دين گرفتم دارم به زور دنيا را به خوردش ميدم! اميدوارم هدف از بحث فقط مخالفت نباشه. چون من از اول گفتم نظريه ام نظریه کاملی نيست. به نظرم مدل من بر اساس مشاهدات دنيا ساخته شده. تکامل يک مشاهده است که در تمام ارکان دنيا ميبينيمش. اما اونی که ميگی آموزه‌های طبيعت قطعين. راستش نه. طبيعت بهمون آموزه قطعي نميده که دروغ کار بديه. بعضی موقع ها حتی حسمون بهمون ميگه دروغ کار خوبيه. مثلا دروغی که اون مادر روحانی برای نجات ژان وال ژان گفت. وانگهی فرق انسان و حيوان اين وسط چی ميشه. خوب حيوون هم ميفهمه که آتيش ميسوزونه. ولی اون نميفهمه که گسترش ژن بايد تحت قانون ازدواج در بياد. بلاخره انسان عقل داره و خيلی چيزها را موظفه به عقل دريابه هرچند ممکنه در اين مسير اشتباه کنه. کما اينکه يک حيوان ممکنه يک گياه سمی را به اشتباه بخوره و عذاب بکشه بدون اينکه ستمی در حقش شده باشه.

شکاک

بیندش عزیز، بحث مخالفت نیست و این که می گفتم که مدلت با قرآن نمی خونه دلیلش این بود که تو می گفتی منظور قرآن از اون دنیا و عذاب و پاداشش این نیست که کسی ما رو عذاب بکنه بلکه اون عذاب نتیجه منطقی کارهای ما در این دنیاست. یعنی از ابتدا هم مدلت بر اساس دین بود ولی براساس برداشت خاصی از اون و من می گفتم این برداشتی که از دین داری چندان با متن قرآن سازگار نیست. به همین خاطر پیشنهاد کردم که فعلا برای حل این مشکل بیاییم فرض کنیم که ما یه مدلی می خواییم ارائه کنیم که فقط بر اساس دانسته های خودمون باشه که ممکنه فعلا هم با دین سازگاری نداشته باشه و بعد که مدل کمی کاملتر شد بریم سر تطابق با دین.

بیندیش

شکاک عزيز موافقم. پس بذار اینجوری بگم. آيا مدل تکامل با برداشت‌هامون از دنیا ميخونه؟ (فعلا کاری به کتب آسمانی نداريم). اگه آره. آيا فرض وجود دنيای بعد از مرگ و ادامه تکامل يک فرض منطقی هست؟ (چيزی اثبات نشده‌ها فقط داريم فرض منطقی‌تر را انتخاب ميکنيم). اگه آره. آیا اون مدلی که دوستمون گیوتین گفته ظرفیت‌های متفاوت برای موجودات متفاوت بازم فرض منطقی‌ای هست؟ حالا اگه اينها را قبول کردی ميتونيم بعد از بحث بعد که بر سر عقل خواهد بود بريم ببينيم اين مدل با قرآن ميخونه يا نه. با عدالت خدا میخونه یا نه و غیره. ولی فعلا ببینیم آیا این یک مدل منطقی از دنیا هست؟ میتونیم سر این بدون نگاه به کتب آسمانی حرف بزنیم. منتظر نظرت ميمونم.

شکاک

در مورد عقل هم باهات 100 درصد موافقم. ما انسانیم و عقل داریم پس بیشتر از طبیعت یاد می گیریم. ضمن این که کاملا قبول دارم که طبیعت بدون هزینه هم چیزی رو یاد نمی ده. این که آتش داغه به قیمت سوختن آدم تموم می شه. حالا ممکنه واسه خود آدم پیش بیاد یا برای یکی دیگه و آدم تجربه کسب کنه. ولی هیچ وقت پیش آمده که انسانها از نماز نخوندن یا روزه نگرفتن خودشون یا بقیه تجربه کسب کنند که انجام این کارها ضروریه و گرنه ضررش رو می بینن؟ به نظر من این بحث خیلی ساده ایه. من فقط دارم می گم که خیلی از احکام دینی توسط طبیعت به ما آموخته نمی شه و این قضیه اتفاقا با وجود پیامبران هم سازگاره. اگه طبیعت این چیزها رو به ما می آموخت که اصلا لزومی نداشت که پیامبران ارسال بشن. حالا اگه این رو بپذیریم باید بگم که وقتی طبیعت چیزی رو یاد نداده، طبیعت هم مواخذه نمی کنه یعنی عذاب اون دنیا نتیجه طبیعی اعمال ما نمی تونه باشه.

شکاک

در ضمن در مورد آموزه های طبیعت یه نکته ظریفی وجود داره که باید در نظر گرفت. من گفتم که آموزه های طبیعت قطعی هستند ولی نگفتم که طبیعت ما رو مجبور می کنه که از آموزه هاش پیروی کنیم. دروغ گفتن به هر حال زشته، در هر شرایطی حتی وقتی با دروغ می شه جون کسی رو نجات داد، باز هم دروغ گفتن بده ولی برآیند این دو تا عمل مهمه یعنی خوب بودن نجات دادن جون یک انسان بزرگتر از بد بودن دروغه پس عقل حکم می کنه که این کار انجام بشه.

شکاک

بیندیش عزیز من با این مدل که تکامل باید ادامه پیدا کنه موافقم. یعنی برداشتم از دنیا اینه که همه چیز به سمت کامل شدن می ره و این موضوع متوقف نمی شه. پس به نظرم این فرض منطقیه. در این که اصلا دنیای بعد باید باشه یا نه، نمی تونم چیزی بگم. هیچ دلیل قانع کننده ای برای من وجود نداره که وجود اون دنیا لازمه وگرنه این وسط یه چیزی کم می آد. حالا می شه جای اون دنیا رو یه علامت سوال گذاشت و بریم جلو تا ببینیم که آیا وجودش لازمه یا نه. ظرفیت های مختلف برای موجودات هم به نظر من فرض کاملا منطقیه. حتی به نظرم این یکی فرض نیست، یه قضیه ثابت شده است.

sirous

من فعلا فقط خواننده!

زهرا

سلام...سوالي كردم توي كامنت دوني خودم با جواب بده در ادامه ي حرف خودته!

irandokht

با درود به تمام مبارزان راه آزادی. یاران دبستانی عزیز جنبش آزادی ایرانیان بعد از مدتی تاخیر و سکون به روز شد. ما را با نظرات گرم و دستان پر مهرتان یاریمان کنید. تا با یاری و اتحاد هم ایرانی آباد و آزاد داشته باشیم. ایران هرگز نمی میرد. ( جنبش آزادی ایرانیان _ جنبش مستقل دانشجویی ) پاینده ایران.